Pomoc podatkowa w Łodzi

Reprezentowanie podatników w trakcie kontroli

W Kancelarii Kurczewska Podatki, nie tylko oferujemy kompleksowe usługi księgowe i doradcze, ale także reprezentujemy naszych Klientów w trakcie postępowań kontrolnych i podatkowych oraz przed sądami administracyjnymi. Nasza wiedza i doświadczenie w obszarze podatków oraz procedur kontroli pozwala nam skutecznie wspierać podatników na każdym etapie procesu.

W tym artykule

Zespół Kancelarii Podatkowej Aleksandra Kurczewska reprezentuje podatników w trakcie kontroli organów podatkowych na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. Reprezentujemy przedsiębiorców różnej wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych, na średnich i dużych przedsiębiorstwach skończywszy.

Reprezentowanie klienta w trakcie kontroli oraz po jej zakończeniu obejmuje nie tylko szereg czynności związanych z obsługą kontroli (np. podpisywanie protokołów, udostępnianie dokumentów, uczestnictwo w przesłuchaniach świadków, oględzinach), ale także opracowanie strategii postępowania mającego na celu obronę racji podatnika.

W obliczu rosnącej skuteczności kontroli podatkowych warto rozważyć skorzystanie z wsparcia profesjonalnego pełnomocnika. Ustanowienie pełnomocnictwa ogólnego niesie szereg korzyści, takich jak obniżenie ryzyka kontroli, eliminacja błędów oraz profesjonalne wsparcie na każdym etapie procesu. To inwestycja w bezpieczeństwo podatkowe firmy.

Zakres pomocy w przypadku kontroli podatkowej

Reprezentacja w całym procesie

Jesteśmy gotowi podjąć się reprezentowania podatników na każdym etapie postępowania. Niezależnie od tego, czy jest to kontrola podatkowa, czy też proces sądowy, służymy wsparciem.

Sporządzanie skarg kasacyjnych do NSA

Nasi eksperci prawni potrafią przygotować skuteczne skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). To ważne narzędzie w walce o prawidłowe rozstrzygnięcie sprawy.

Korzyści z nawiązania współpracy z doradcą podatkowym na czas kontroli podatkowej

Zarządzamy kontaktem z administracją podatkową

Nasza rola polega na pełnym kontaktowaniu się z urzędami podatkowymi, co pozwala Klientom skupić się na prowadzeniu swojego biznesu.

Ograniczenie ryzyka błędów

Nasze wieloletnie doświadczenie i ciągle pogłębiana wiedza prawnicza pozwala ograniczyć ryzyko popełnienia błędów podatkowych, co może mieć negatywne skutki finansowe.

Efektywność i skuteczność

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości procedur prawnych, jesteśmy w stanie podejmować skuteczne działania, które kończą postępowania, kontrole czy spory sądowe na korzyść naszych Klientów.

Wysoki procent pozytywnie rozstrzygniętych spraw

Nasi eksperci odnotowują bardzo wysoki procent spraw pozytywnie rozstrzygniętych już na etapie kontroli podatkowych.

Pełnomocnictwo Ogólne – Wspieranie Przedsiębiorców:

Obniżenie ryzyka kontroli skarbowej/podatkowej

Pełnomocnicy, doświadczeni eksperci w dziedzinie kontroli podatkowych, zazwyczaj nie są pierwszym wyborem organów podatkowych do kontroli. Dlatego współpraca z pełnomocnikiem może obniżyć ryzyko takiej kontroli.

Eliminacja błędów

Błędy w dokumentach czy deklaracjach podatkowych mogą prowadzić do problemów. Współpraca z pełnomocnikiem pomaga wyeliminować takie ryzyko.

Uwolnienie się od korespondencji

Od momentu ustanowienia pełnomocnictwa wszelka korespondencja z organami podatkowymi kierowana jest do Kancelarii, co oznacza mniej formalności i więcej czasu na prowadzenie biznesu.

Profesjonalne wsparcie

Pełnomocnik może skutecznie zarządzać sprawą od samego początku, co daje komfort i zwiększa szanse na uzyskanie pozytywnego wyniku kontroli.

Niższe koszty i oszczędność czasu

Pełnomocnictwo ogólne jest wolne od opłaty skarbowej i jest ważne przez cały okres współpracy, co redukuje koszty działalności gospodarczej i pozostawia więcej czasu na jej prowadzenie.

Masz pytanie w sprawie podatków?

Udzielamy porad i opinii z zakresu prawa podatkowego i księgowości. Analizujemy sprawy podatkowe planując i optymalizując podatki Zajmujemy się sprawami trudnymi i beznadziejnymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Podatek od darowizny

Podatek od darowizny

Doradzimy jak najkorzystniej opodatkować darowiznę oraz z jakich ulg i zwolnień możesz skorzystać. Wypełnimy za Ciebie zeznania podatkowe i w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w urzędzie skarbowym.
Podatek od spadku

Podatek od spadku

Wskażemy jak opodatkować spadek oraz z jakich ulg i zwolnień możesz skorzystać. Wypełnimy za Ciebie zeznania podatkowe i w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w urzędzie skarbowym.

Planowanie i konsultacje podatkowe

Doradzamy, wydajemy opinie i wyjaśniamy zawiłości prawa podatkowego i księgowości. Wskazujemy optymalne formy opodatkowania dla prowadzonej działalności.