Księgowość w Łodzi

Księgowość w formie ryczałtu

Prowadzimy księgowość w formie ryczałtu – sprawnie, fachowo i z dbałością o minimalizację obciążeń podatkowych. Zespół Kancelarii Podatkowej Aleksandry Kurczewskiej od wielu lat obsługuje przedsiębiorców w zakresie rozpoczynania działalności, prowadzenia księgowości i doradztwa podatkowego. Gwarantujemy profesjonalizm i osobisty kontakt z księgową oraz doradcą podatkowym.

W tym artykule

Co to jest ryczałt?

Ryczałt jest najprostszą formą obliczania podatku dochodowego i dotyczy przychodów ewidencjonowanych osób fizycznych prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, osiągających przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, a także innych umów o zbliżonym charakterze.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Prawidłowa nazwa

Kto może wybrać opodatkowanie ryczałtem

Na opodatkowanie w formie ryczałtu mogą się zdecydować następujące osoby:

 • osoby fizyczne, rejestrującą działalność gospodarczą,
 • przedsiębiorstwa w spadku,
 • wspólnicy spółki cywilnej osób fizycznych,
 • wspólnicy spółki cywilnej osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku,
 • wspólnicy spółki jawnej osób fizycznych,
 • osoby, która wynajmują lub wydzierżawią nieruchomości poza prowadzoną działalnością gospodarczą,
 • osoby, która sprzedają przetworzone produkty rolne pochodzące z własnych upraw, hodowli lub chowu.

Przychody osób wybierających opodatkowanie ryczałtowe, w poprzednim roku nie mogły przekraczać 2 mln euro (w 2020 roku 9 030 600 zł). Ograniczenie to dotyczy też wszystkich wspólników spółki cywilnej lub jawnej oraz podatników, którzy uzyskują przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnych upraw, hodowli lub chowu.

Nasi księgowi do obliczania podatku w formie ryczałtu wykorzystują profesjonalne oprogramowanie komputerowe, zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Obliczanie podatku zryczałtowanego odbywa się w sposób profesjonalny i rzetelny, pod nadzorem doradcy podatkowego.

Ryczałt a składka zdrowotna

Bez względu na wielkość firmy, księgowość stanowi istotny element jej działania – pozwala rozliczyć się z fiskusem, wpływa na bezpieczeństwo funkcjonowania biznesu i umożliwia planowanie rozwoju. To od właściwego prowadzenia księgowości w znaczącym stopniu zależy sytuacja finansowa i prawna Twojej firmy. Dlatego wszystkim klientom zapewniamy kompleksowe wsparcie z zakresu księgowości, a osobom planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej doradzamy jak założyć firmę i postawić pierwsze kroki w biznesie.

Ryczałt a VAT

W ramach prowadzenia księgowości w ryczałtu świadczymy usługę polegającą na:

 • prowadzeniu ewidencji przychodów,
 • sporządzanie deklaracji PIT-28,
 • prowadzenie rejestrów VAT
 • prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników.

PIT-28 – formularz deklaracji podatkowej w przypadku ryczałtu

Ile kosztuje prowadzenie księgowości w formie ryczałtu?

Masz pytanie w sprawie podatków?

Udzielamy porad i opinii z zakresu prawa podatkowego i księgowości. Analizujemy sprawy podatkowe planując i optymalizując podatki Zajmujemy się sprawami trudnymi i beznadziejnymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Planowanie i konsultacje podatkowe

Doradzamy, wydajemy opinie i wyjaśniamy zawiłości prawa podatkowego i księgowości. Wskazujemy optymalne formy opodatkowania dla prowadzonej działalności.
Księgowość dla lekarzy

Księgowość dla lekarza

Przejmujemy na siebie prowadzenie księgowości w gabinetach lekarskich, przychodniach oraz osób samozatrudnionych jako pielęgniarki, ratownicy medyczni i rehabilitanci.
Podatek od spadku

Podatek od spadku

Wskażemy jak opodatkować spadek oraz z jakich ulg i zwolnień możesz skorzystać. Wypełnimy za Ciebie zeznania podatkowe i w razie potrzeby będziemy reprezentować Cię w urzędzie skarbowym.